FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY NA KLÍČ LZE FINANCOVAT VÝHODNÝM BANKOVNÍM ÚVĚREM OD KB.

 

Díky štědrým státním dotacím a výhodnému úroku z úvěru  lze pořídit a splácet fotovoltaickou elektrárnu bez nutnosti vlastních finančních prostředků.

V případě vhodně zvolené konfigurace elektrárny na klíč pak úspora za vyrobenou elektřinu pokryje splátky úvěru v plné výši.

 

Není nutná zástava nemovitosti

K získání úvěru stačí pouze prokázání pravidelných příjmů.

Garantovaný úrok po celou dobu splácení

Výhodný úrok 6,9% a možnost kdykoliv úvěr doplatit bez sankcí.

Zavoláme Vám zpět

Máte jakýkoliv dotaz k financování fotovoltaické elektrárny? Vyplňte telefonní číslo a my se Vám během chvilky ozveme. Rádi Vás uslyšíme!

4 důvody proč si pořídit fotovoltaiku na úvěr

Okamžité úspory

Při financování fotovoltaické elektrárny pomocí úvěru můžete začít šetřit na elektrické energii ihned, aniž byste museli čekat, až na ni našetříte dostatek vlastních finančních prostředků. Díky velmi štědrým státním dotacím dále snížíte výši měsíční splátky úvěru až o jednu polovinu.

Úspory za vyrobenou elektřinu pokryjí splátky úvěru

Použitá technologie fotovoltaické elektrárny v případě optimální volby jejího výkonu a kapacity baterií přinese úspory na energiích, že měsíční splátka úvěru bude pokryta právě z financí, které by musely být vynaloženy na nákup energie od distributora.

Zhodnocení financí - po splacení úvěru bude elektrárna přinášet zisk

Po splacení úvěru bude fotovoltaická elektrárna dále generovat energii nejen pro vlastní spotřebu, ale její přebytky bude možné prodávat do sítě, takže se investované prostředky budou výhodně zhodnocovat. Ochráníte tím své finance před inflací.

Nezávislost na dodávkách elektřiny a na zdražování

Již nikdy Vás nepřekvapí tzv. blackout, vždy budete mít k dispozici vlastní vyrobenou elektřinu i v případě přerušení dodávek ze strany distributora. Navíc díky postupnému předpokládanému růstu cen energií budete mít vždy jistotu, že Vás pozvolné zdražování nezasáhne.

Modelový příklad financování fotovoltaiky úvěrem

V letošním roce jsme nejčastěji instalovali fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu s těmito průměrnými parametry: 

12 panelů s celkovým výkonem 6,5 kWp,

baterii s kapacitou 6,1 kWh, 

hybridní měnič s výkonem 6 kW

Tato elektrárna dokáže za rok vyrobit přibližně 6.620 kWh elektrické energie, která je plně využita pro vlastní spotřebu domu. Při uvažované ceně 5,-Kč/1kWh od distributora vychází roční úspora 33.100,-Kč, což je měsíčně 2.758,-Kč. 

Průměrná pořizovací cena této konfigurace na klíč od naší firmy na jaře byla ve výši 322.000,-Kč vč. DPH, zákazník získá dotaci ve výši 160.000,-Kč.

Potřebná výše bankovního úvěru je 162.000,-Kč, roční úroková sazba 6,9% poskytovatele úvěrů Komerční banky je garantována po celou dobu splátek. Dotace získaná po cca 9 týdnech bude použita jako mimořádná splátka úvěru. 

Kalkulace měsíčních splátek při uvažované délce splatnosti úvěru 8 let vypadá takto:

1. splátka je ve výši 1.851,-Kč

2.-95. splátka by byla 4.375,-Kč.

Po cca 9 týdnech, kdy klient získá dotaci z fondu NZÚ ve výši 160.000,-Kč, si ji může ponechat a pokračovat ve splácení zbývajících úroků ve stejné výši, nebo ji naopak použije jako mimořádnou splátku úvěru.

2.-95. splátka po vložení získané dotace je pouze ve výši 2.185,-Kč.

Měsíční splátky úvěru jsou ještě menší, než jsou skutečné úspory za elektrickou energii (2.758,-Kč měsíčně), které by vynaložil na nákup energií od distributora a kterou si sám vyrobí. 

Dokážeme Vám namodelovat libovolný úvěr pro libovolnou konfiguraci elektrárnz tak, aby vyrobená elektřina z panelů dokázala splácet úvěr na pořízení FVE bez nutnosti mít vlastní finanční prostředky. Po splacení úvěru díky dlouhé životnosti použitých komponent již elektrárna sama vydělává a přináší majiteli zisk a tím i zhodnocení finančních prostředků. A to jistě stoji za to.  

Postup financování fotovoltaiky úvěrem

  1. Návrh a schválení nejvýhodnější konfigurace FVE včetně stanovení délky splatnosti úvěru.
  2. Podpis Smlouvy o dílo s naší firmou.
  3. Předložení všech požadovaných dokumentů Komerční bance a schválení úvěru.
  4. Dle domluvy se zákazníkem čerpání záloh na realizaci FVE z banky, zprovoznění FVE, vyčerpání schváleného úvěru.
  5. Podání žádosti o dotaci a její získání.
  6. Mimořádná splátka úvěru ze získané dotace.
  7. Pravidelné měsíční splátky úvěru, možnosti kdykoliv úvěr doplatit bez sankcí.

Formulář pro nezávaznou nabídku na financování úvěrem

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.

Nejčastější dotazy při financování fotovoltaiky úvěrem

Úvěr od Komerční banky lze využít na financování všech udržitelných technologií, ke kterým kromě fotovoltaiky patří i pořízení tepelného čerpadla, rekuperační jednotky, systémy pro využívání dešťové vody apod.

Výše úvěru je limitována do výše 2.500.000,-Kč.

Ne, v případě poskutnutí úvěru není nutná zástava nemovitosti.

Ano, samozřejmě, poskytnutí úvěru nemá vliv na přiznání dotace.

Ano, úvěrem je možné financovat všechny udržitelné technologie i na dalších nemovitostech.

Žádný, sjednání úvěru je zcela zdarma.

Ano, samozřejmě. Splacení úvěru je možné kdykoliv mimořádnou splátkou bez jakýchkoliv poplatků. První mimořádná splátka může být např. ze získané dotace nebo jakákoliv částka v průběhu splácení, která sníží výši nesplaceného úvěru a tím i výši měsíčních splátek.

Úvěr je určen na pořízení celé fotovoltaické elektrárny, která zahrnuje veškeré montážní práce včetně dopravy.

Ano, úvěrem je možné financovat všechny udržitelné technologie i na dalších nemovitostech.

Komerční banka bude vyžadovat pouze předložení Potvrzení o výši pracovního příjmu, na jehož základě schválí poskytnutí úvěru. 

Zavolejte nám zpět na tel: 722 264 710 nebo vyplňte kontaktní formulář, rádi se Vám ozveme zpět a zodpovíme jakýkoliv dotaz.