OPRAV DŮM PO BABIČCE

Dotační program Oprav dům po babičce je určen všem žadatelům, vlastníkům rodinného či rekreačního domu, kteří splní podmínky optimálního zateplení na stávající budově, nebo postaví dům splňující požadované parametry na místě odstraněného původního domu. Cílem je urychlit renovace starších a neobydlených domů (každý šestý dům v ČR je neobydlený), poskytnout finanční prostředky na vstupní investice a ulehčit mladým domácnostem cestu k úspornému bydlení. „Program má podpořit zejména mladé rodiny, které budou zvýhodněny za každé nezaopatřené dítě bonusem ve výši 50 tisíc korun. Rodiny navíc budou moci požádat i o bonus za další děti narozené po podání žádosti o podporu až do roku 2030.

Žadatelé v programu Oprav dům po babičce dostanou až 1.000.000,-Kč na optimální zateplení, které je podmínkou získání zálohové dotace a výhodného úvěru. Renovaci domu pak bude možné rozšířit o další úsporná opatření a čerpat nemalé prostředky i na výměnu zdroje tepla, fotovoltaiku, solární ohřev vody, dobíjecí stanici pro elektromobil, dešťovku a další úsporná opatření, takže v celkové výši zálohové dotace mohou daleko přesáhnout milion korun. Příjemci dále obdrží navíc motivační bonus 10 tisíc korun za každou kombinaci úsporných opatření.

Zásadní výhodou programu bude možnost čerpat finanční prostředky předem. Příjemci dotace zároveň mohou již nyní na pobočkách stavebních spořitelen nebo bank požádat o zvýhodněný úvěr, který pokryje rozdíl mezi skutečnými výdaji a vyplacenou dotací, a to bez nutnosti zástavy nemovitosti. Vláda se s finančními institucemi dohodla na tom, že zvýhodněný úrok bude v maximální výši jedné poloviny aktuálních úrokových sazeb, délka splácení úvěru může být až 20 let. Výše měsíčních splátek zvýhodněného úvěru se předpokládá v řádech několika tisíc korun, což je přijatelná částka pro většinu mladých rodin. Navíc komplexní zateplení významně sníží náklady na vytápění a ušetřené prostředky pak žadatelům pomůžou v následujících letech úvěr bez větších obtíží splatit.

Co pro Vás dokážeme zrealizovat?

Výše poskytovaných dotací

Oblast zateplení

Výměna zdrojů vytápění

Příprava teplé vody

Fotovoltaické systémy

Systémy rekuperace

Dešťovka

Ekomobilita

Kontaktní formulář pro získání více informací

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.