FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY NA KLÍČ PRO RODINNÉ, BYTOVÉ DOMY, FIRMY A INSTITUCE

Od projektu až po profesionální instalaci včetně vyřízení dotací, technickou podporu, záruční a pozáruční servis.

Realizace do 4 týdnů od podpisu smlouvy, zálohy dle domluvy a možností zákazníka.

Garance získání dotace

Vyřídíme a získáme pro Vás dotaci v nejvyšší možné výši až 235.000,-

Garance zahájení instalace

Instalaci fotovoltaické elektrárny zahájíme do 4 týdnů od podpisu smlouvy.

4 důvody proč si pořídit fotovoltaiku od nás

Pečlivá příprava a posouzení stavu před instalací

Vždy individuálně posoudíme energetickou bilanci vaší nemovitosti a navrhneme případně rozmluvíme instalaci optimálního výkonu a konfigurace solární elektrárny. Zdarma zrevidujeme stávající elektroinstalaci včetně elektrosloupku a pokud bude potřeba, provedeme jejich úpravy.

Profesionální instalace

Díky zkušenostem našeho sehraného týmu získaných z instalací solárních komponent odlišných výrobců a vlastní developerské činnosti dokážeme nainstalovat jakoukoliv elektrárnu na libovolný objekt. Obvyklá doba instalace fotovoltaické elektrárny včetně zprovoznění je 3 dny.

Financování dle možností zákazníka

Vždy se dokážeme domluvit na financování, které nejvíce vyhovuje potřebám zákazníka. Nevyžadujeme žádné zálohy dříve než 10 dnů před instalací. Spolupracujeme s několika subjekty, které poskytují výhodné a průhledné financování.

Údržba, servis a technická podpora

Poskytujeme záruční i pozáruční servis, pravidelné prohlídky, technickou podporu a dálkový monitoring. Budeme vás informovat o novinkách, aktualizacích a možnostech dalšího rozšíření vaší elektrárny, možnostech odkupu nebo sdílení vyrobené energie.

Poskytované záruky

Díky použití kvalitních, spolehlivých a ověřených komponent vám můžeme nabídnout tyto záruky:

30 let

na výkon fotovoltaických panelů od výrobce

10 let

na střídač od výrobce

10 let

baterie od výrobce

5 let

na elektromontážní práce

2 roky

na ostatní komponenty – jističe, přepěťové ochrany, proudové chrániče, elektroměr atd

Důvody pro pořízení solární elektrárny

Fotovoltaická elektrárna na rodinném nebo bytovém domě bude během několika let stejnou samozřejmostí, jako třeba vlastnicktví osobního automobilu, v blízké budoucnosti samozřejmě plně elektrického.  

Orientační ceny fotovoltaických elektráren na klíč

* při 100% spotřebě vlastní vyrobené energie a při ceně 5,- Kč / kWh od distributora

Zavoláme Vám zpět

Máte jakýkoliv dotaz nebo požadavek? Vyplňte telefonní číslo a my se Vám ozveme. Rádi Vás uslyšíme!

Jak to funguje

Uvádíme několik referencí od našich spokojených klientů.

Dlouho jsem uvažovala a přemýšlela o pořízení fotovoltaiky. Po mnoha hledáních jsem se nakonec rozhodla pro 4MM Energy z důvodu spokojenosti mé kamarádky s touto firmou. Rozhodně nejsem zklamaná a vše proběhlo dle jejich nabídky. Už vyrábím svoji energii z panelů a ještě uvažuji o tepelném čerpadle.
Petra K.
Chrudim
Oceňujeme osobní přístup realizační firmy, především jejich dokonalou přípravu na naši poměrně složitou elektroinstalaci a tvar střechy. Vyřízení dotace proběhlo bez problémů, též jsme využili jejich nabídky na financování.


Karel a Jana N.
Blansko
Příjemní vystupování obchodního zástupce i montérů, rychlé namontování elektrárny a zprovoznění. Po mechanickém poškození jednoho panelu závistivým sousedem okamžitá výměna panelu a znovuzprovoznění.


Martin S.
Brno

Celý proces realizace v pěti fázích

Získání informací od zákazníka

Po přijetí formuláře Vás budeme ihned zpětně telefonicky kontaktovat, zjistíme Vaše potřeby a rovnou se můžeme domluvit na osobní schůzce, která může proběhnout třeba následující den.

Nabídka, smlouva, projekt, vyřízení formalit

Vypracujeme detailní cenovou nabídku a připravíme smlouvu k podpisu. Též začneme vyřizovat nezbytné formality u distributora, náš projektant upraví rámcový projekt a zažádáme o dotace.

Realizace

Nejpozději do 6 týdnů od popisu smlouvy, ale většinou mnohem dříve, začneme montovat elektrárnu u Vás doma. Obvyklá doba montáže je 2-3 dny. Žádný strach o velké zálohy předem, zpravidla požadujeme první zálohu 10 dnů před nástupem na montáž.

Revize, zprovoznění, připojení

Ještě zbývá návštěva revizního technika, vlastní zprovoznění elektrárny a detailní zaškolení. Nakonec dojde k prvnímu paralelnímu připojení ze strany distributora a můžete.

Získání dotace, podpora, servis

Zbývá získat dotace z fondu NZÚ, dokonale se seznámit s možnostmi elektrárny a těšit se na každodenní výrobu energie a úsporu financí Jsme Vám plně k dispozici s jakoukoliv podporou, budeme na dálku monitorovat a hlídat Vaši elektrárnu a v případě technického problému to ihned řešit.

Spolupracujeme a montujeme výhradně kvalitní a osvědčené značky

Ukázky našich realizací

Kontaktní formulář pro nabídku nebo informace

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.

Na co se nás nejvíce ptáte??

Celková cena závisí na mnoha faktorech, jako je konfigurace systému (výkon, kapacita baterií), složitost instalace, typ připojení k síti a dále na stavu stávající elektroinstalace. Můžeme Vám nabídnout opravdu konkurenceschopné ceny a rádi vám poskytneme přesnou nabídku na základě vašich specifických potřeb.

Instalace elektrárny na rodinném domě obvykle trvá 1 až 3 dny, v závislosti na celkovém počtu panelů a složitosti střechy. Snažíme se minimalizovat dobu instalace, abychom co nejméně rušili běžný chod Vaší domácnosti.

Solární panely mohou být instalovány na většině typů střech, včetně plochých a šikmých střech. Vše závisí na orientaci střechy, úhlu sklonu a míře zastínění. Navrhneme Vám optimální umístění a počet panelů vzhledem k Vaší roční spotřebě.

Ano, každý zákazník má nárok na získání dotací z fondu Nová zelená úsporám. Jejich výše se odvíjí od počtu nainstalovaných panelů, typu měniče a kapacity nainstalovaných baterií. Výše dotace pokryje až 50% celkových nákladů. Žádost za Vás podáme my a získáme pro Vás nejvyšší možnou finanční podporu. 

Naše firma poskytuje kompletní záruční a pozáruční servis a údržbu pro všechny nainstalované fotovoltaické elektrárny. To zahrnuje i doporučené pravidelné kontroly, které podpoří spolehlivost systému a předejdou případným závadám, které nejčastěji vznikají zanedbáním údržby.

V případě výpadku elektrárny máme k dispozici dálkový monitorovací systém pro rychlou diagnostiku problému. Naše systémy také využívají pokročilý monitoring, který nám umožňuje identifikovat a řešit problémy dříve, než si projeví.

Hlavními komponenty fotovoltaického systému jsou solární panely (nebo moduly), měnič (někdy též střídač), a baterie (akumulátory). Solární panely vyrábějí elektřinu ze slunečního světla, měnič přeměňuje tuto elektřinu ze stejnosměrného napětí na střídavé napětí, které se používá ve Vaší domácnosti a baterie slouží k uchovávání přebytečné energie na dobu, kdy slunce nesvítí.

Doba návratnosti investice do solárních panelů se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou ceny elektřiny od stávajícího distributora, celkového nainstalovaného výkonu, kapacity baterií a výše státní dotace. Obecně lze říci, že se investice do fotovoltaické elektrárny obvykle vrátí během 5-8 let.

Fotovoltaické panely mají obvykle životnost 25 až 30 let. Údržba je minimální, protože panely jsou navrženy tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům. Je důležité pravidelně kontrolovat stav panelů  a zajistit, aby stromy nebo jiné překážky nezastíňovaly panely.

Ideální je financování fotovoltaiky z vlastních zdrojů. Další možností je půjčit si celou částku nebo jen část, která zrovna chybí. V současné době se úrok pohybuje kolem 10%, tedy hluboko pod inflací. Splácet lze začít ihned, nebo až po třech měsících.  Po získání dotace po dokončení instalace se může zákazník rozhodnout, zda dotaci (např. 205 000 Kč) použijete na částečné splacení úvěru (první mimořádní splátka zdarma), nebo ji použijete na financování jiných svých potřeb a půjčenou částku bude nadále splácet.

 

Ano, všechny naše systémy jsou navrženy tak, aby byly připojitelné k síti distributora. To znamená, že pokud fotovoltaická elektrárna vyrábí více elektřiny než je spotřeba domu, může být tato nadbytečná energie dodána zpět do sítě, což snižuje výdaje na nákup energie.

Solární energie je obnovitelný zdroj energie, který nevytváří skleníkové plyny při výrobě elektřiny. Tím, že zákazník přejde na solární energii, může významně snížit svůj uhlíkový otisk a přispět k boji proti změně klimatu.

Pro vytváření energie fotovoltaické panely nepotřebují bezprostřední sluneční světlo. Dokonce i za mraků nebo při částečném pokrytí sněhem je solární elektrárna schopna fungovat, byť s omezenou produkcí. Je však očekáváno, že během zimních měsíců bude nutno doplnit svou spotřebu elektrické energie z dodavatelské sítě, jelikož dny bývají v našich klimatických podmínkách kratší a z listopadu do února trávíme doma více času (svítíme a vaříme více). Proto spotřebováváme více energie z dodavatelské sítě. Od března do října však nastává období, kdy je provoz solární elektrárny výhodnější.

Kapacita solární elektrárny by měla být přizpůsobena energetickému využití rodinného domu, aby z hlediska ekonomie dávala smysl. Ideální nastavení fotovoltaické elektrárny je takové, kde se maximální množství vyrobené energie využívá pro vlastní spotřebu.

Dále je potřeba zohlednit průměrné klimatické podmínky v České republice. Solární panely s výkonem 1 kWp (1000 Wp) mohou ročně vyrobit přibližně 1000 kWh energie (1 MW). K výrobě takového množství elektrické energie je zapotřebí plocha zhruba 6 m2 těchto panelů.

Je to fotovoltaická elektrárna, která kromě vlastní výroby elektřiny energii dokáže uložit energii i do bateriového úložiště a zajistit elektrickou energii v případě výpadku proudu.

Fotovoltaické panely jsou omývány deštěm deštěm, což eliminuje potřebu dalšího čištění. I když jsou dlouhodobě vystaveny prachu, produkční ztráty jsou minimální. Sníh také neznamená problém. Panely mají hladký povrch, takže se sníh na nich nezadržuje a sám od sebe sklouzne. Avšak panely, které jsou umístěny horizontálně, ztrácí tuto samočistící vlastnost a vyžadují pravidelnou údržbu.