SOLÁRNÍ OHŘEV VODY PRO SENIORY S DOTACÍ 90.000,-KČ

Bez doplatku pořídíte systém fotovoltaického ohřevu vody, který přinese roční úsporu až 8.000,-Kč za energii pro ohřev teplé vody. 

Nemusíte se o nic starat, vše zařídíme za Vás, včetně podání žádosti a získání dotace na Váš účet dopředu.

Realizujeme instalaci dle nových pomínek platných od 17. ledna 2024 s celkovým výkonem 2,65 kWp, včetně nového bojleru 125 litrů, jeho připojení, dohřevu ze sítě, možnosti napájení jiných spotřebičl a revizní zprávy.

 

Garance získání dotace

Pokud splníte podmínky NZÚ Light, pak pro Vás získáme dotaci a budete mít solární ohřev vody vč. nového bojleru zcela zdarma.

Garance zahájení instalace

Instalaci fotovoltaického ohřevu vody zrealizujeme do 20 dnů od schválení žádosti o dotaci.

Proč si pořizovat solární elektrárnu na ohřev vody

Díky velmi štědré státní dotaci 90.000,-Kč pro seniory a osoby pobírající invalidní důchod 3. stupněm lze nyní bez doplatku zístat systém na ohřev teplé vody, který každý rok přinese úsporu za elektrickou energii až ve výši 8.000,-Kč. Nikdy nebylo a nebude výhodnější si tento systém nechat nainstalovat a začít šetřit na energiích již nyní.  

Akční nabídka platí do 30. června 2024

Při objednávce solárního ohřevu vody u naší firmy do 30. června 2024 nainstalujeme bez doplatku zvýšený výkon elektrárny 2,65 kWp (5x panel 530 Wp), měnič ANTIK s wifi dálkovým přístupem a dodáme nový elektrický bojleru Dražice o objemu 125 litrů včetně jeho zapojení.

Jak to celé funguje?

Systém pro ohřev vody se skládá z 5 ks solárních panelů  umístěných na střeše rodinného domu. Vedle nového elektrického bojleru se umístí solární invertor, který bude napájet bojler buď z elektřiny vyrobené solárními panely, nebo z elektrické sítě v případě nedostatečné energie z panelů (v noci, při zatažené obloze). Na přání lze nainstalovat i invertor, který bude vyrobenými přebytky elektrické enerie napájet jiná elektrická zařízení v domácnosti. Dodáme a připojíme nový bojler do systému ohřevu teplé vody dle přání majitele domu. Bojler lze zapojit i jako předehřev ke stávajícímu systému ohřevu vody (např. plynový bojler). Vlastní instalace a zprovoznění systému zabere v průměru jeden až dva dny. Samozřejmostí bude vyhotovení revizní zprávy elektroinstalace.

Základní předpoklady pro získání dotace

 • Žadatelem o dotaci může být pouze vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu.
 • Žadatel o dotaci má trvalý pobyt v rodinném domě počínající před 12. 9. 2022.
 • Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně. Nově lze získat dotaci i pro domácnosti pobírající příspěvky na děti.
 • Nebo žadatel v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti o dotaci pobíral příspěvek na bydlení v dané nemovitosti.
 • Nově od ledna 2024 mohou žádat o dotaci i členové rodiny čerpající přídavek na dítě.

Pokud splňujete všechna výše uvedená kritéria, pak se směle můžeme pustit do realizace solárního ohřevu vody.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si naše publikované články:

Jak to celé probíhá?

 1. Zjistíme, zdali máte nárok na dotaci.
 2. Posoudíme stav místa instalace a navrhneme nejlepší řešení pro Vás.
 3. Zajistíme získání dotace v plné výši formou zálohy na Váš účet. 
 4. Po odsouhlasení nainstalujeme solární ohřev vody u Vás doma.
 5. Necháme vypracovat závěrečnou a revizní zprávu a provedeme kontrolu nainstalovaných částí.
 6. Nyní můžete začít ohřívat vodu prostřednictvím slunce a tím šetřit výdaje za elektrickou energii. 

Zavoláme Vám zpět

Máte jakýkoliv dotaz nebo požadavek? Vyplňte telefonní číslo a my se Vám ozveme. Rádi Vás uslyšíme!

Formulář pro zaslání Vašich dotazů

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.

Nejčastější dotazy k solárnímu ohřevu vody

Ano, majitelé rekreačních objektů využívaných k trvalému bydlení z řad seniorů, invalidních důchodců a lidí pobírajících dávky na bydlení mají nárok na dotaci. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl objekt ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. 

Pro doložení důchodu vám bude stačit aktuální výměr důchodu. Pokud ho nemůžete dohledat, potvrzení o pobírání důchodu vám vystaví každá pobočka OSSZ na počkání. K doložení příspěvku na bydlení vám postačí rozhodnutí o přiznání příspěvku na bydlení v daném období

V případě, že syn bydlí jinde, nesplňuje vlastník nemovitosti podmínky NZÚ Light a o podporu z NZÚ Light žádat nelze. Pokud by syn bydlel s Vámi, musel by pobírat starobní důchod, aby nárok na dotaci vznikl.

Ano, v tomto případě stačí doložit čestné prohlášení, že syn s Vámi nebydlí a že souhlasí se záměrem.

Ano, máte nárok na dotaci. Podstatné je, že se skutečně jedná o domácnost složenou pouze z osob pobírajících starobní důchod. Vyplníte pouze čestné prohlášení, že se jedná o domácnost složenou pouze z osob pobírajících důchod.

V případě, že jsou v rodinném domě lidé v podnájmu/pronájmu, nepobírají již všichni členové domácnosti starobní důchod a nejedná se o domácnost složenou pouze z důchodců. Není tak splněna podmínka oprávněnosti žadatele a není tedy nárok na dotaci.

Montážní firma musí zaměstnávat osoby, které mají certifikaci pro montáž fotovoltaických panelů. Jedná se o Osvědčení o profesní kvalifikaci Elektromontér fotovoltaických systémů (26-014-H). Bez doožení tohoto dokumentu nelze získat dotaci na solární ohřev vody.  

Podmínkou získání dotace z Nové zelené úsporám Light je, že žadatel je vlastníkem domu a zároveň je v něm přihlášen k trvalému pobytu. Pokud tato podmínka není splněna, o dotaci z NZÚ Light žádat nelze, a to ani v případě, že žadatel v domě dlouhodobě žije.

Ano, v tomto případě nárok na dotaci máte. Pokud v domácnosti tvořené důchodci žije ještě nezletilé dítě nebo zletilé studující, tak příjmy směrem nahoru neovlivní a taková domácnost může žádat v NZÚ Light.

Ano, na dotaci máte nárok. Neposuzuje se, jestli si důchodci přivydělávají. Pro splnění podmínek NZÚ Light stačí, že pobíráte starobní důchod.

Pokud vaše manželka nepobírá starobní ani invalidní důchod, vaše domácnost nesplňuje podmínky NZÚ Light, proto nemůžete v tomto programu žádat o dotaci.

V podmínkách NZÚ Light je stanoveno, že žadatel musí pobírat důchod nebo příspěvek na bydleníPokud nepobíráte důchod ani příspěvek na bydlení, podmínky nesplňujete a na dotaci nárok nemáte.

Je to fotovoltaická elektrárna, která kromě vlastní výroby elektřiny energii dokáže uložit energii i do bateriového úložiště a zajistit elektrickou energii v případě výpadku proudu.

Zavolejte nám zpět na tel: 722 264 710 nebo vyplňte kontaktní formulář, rádi se Vám ozveme zpět a zodpovíme jakýkoliv dotaz.