VÝMĚNA OKEN A DVEŘÍ

Okna a vstupní dveře patří mezi nejslabší místa staveb a jejich tepelně izolační vlastnosti hrají zásadní roli v tom, kolik tepelné energie jimi zbytečně unikne. V ČR je stále mnoho starších budov, které neprošly renovací a vykazují vysoké tepelné ztráty. Důvodem vyšších nákladů bývají často stará okna, která sice tvoří jen zhruba 10 % obvodového pláště budovy, ovšem skrz ně se ztrácí až 45 % tepelné energie! Logickým krokem je tak výměna oken.

Rozhodujícím parametrem, kterým se posuzuje únik tepla, je součinitel prostupu tepla Uw.  Je to kombinace součinitele prostupu tepla přes zasklení Ug a přes rám Uf. V současné době při výměně stavebních otvorů má smysl zvolit výhradně tzv. trojsklo s parametrem Uf maximálně 0,6 a nižším a dále kvalitní plastové rámy ideálně šestikomorové. Potom se dosáhne požadovaného parametru Uw v hodnotách menších než 1,0 W/m2K a lepších a výměna oken dává opravdu smysl.

Naše firma spolupracuje s několika významnými výrobci plastových oken a na součinitel prostupu tepla u všech našich oken a dveří klademe největší důraz. Preferujeme kombinaci 6ti komorového rámu německého výrobce GEALAN s izolačním trojsklem THERMO, které zaručují vynikající tepelné a technické vlastnosti a jedinečnou stabilitu. 

Průřez 6-ti komorovým profilem s trojsklem

Dále je možné zvolit širokou škálu dřevěných dekorů v té nejvyšší kvalitě a dvě možnosti povrchových úprav – FÓLIE a ACRYLCOLOR. Dekorační fólie vynikají přirozeným vzhledem, který oknům propůjčí vzhled oken dřevěných. Akrylová povrchová úprava ACRYLCOLOR je dvakrát tvrdší než povrchy z PVC u bílých oken. Okna jsou tak velmi odolná proti poškrábání a proti vlivům povětrnostních podmínek. Navíc hladký a neporézní povrch není citlivý na usazeniny prachu a špíny.

Výše podpory na stavební výplně otvorů z programu NZÚ:

  • 2.200,-Kč/m2 při dílčí opatřeních
  • 3.000,-Kč/m2 při základních opatřeních 
  • 4.900,-Kč/m2při optimálních opatřeních 

 

Výše podpory na stavební výplně otvorů z programu NZÚ Light pro seniory a nízkopříjmové domácnosti:

  • 12.000,-Kč na výměnu 1 ks okna
  • 18.000,-Kč na výměnu vchodových dveří
  • Celkem lze získat na tyto výměny částku do 150.000,-Kč

Kontaktní formulář pro získání více informací

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.