NABÍJECÍ STANICE - WALLBOXY
PRO ELEKTROMOBILY

S rostoucími prodeji elektromobilů vzniká i potřeba jejich dobíjení. Jedním z mnoha řešení je dobíjení elektromobilu u komerčních dobíjecích stanic, to ale vyžaduje naplánování, rezervaci času nutnou pro dobíjení a také trochu štěstí, aby byl příslušný nabíjecí bod volný.

Dalším řešení je nabíjení elektromobilů z domácí elektrorozvodné sítě 230V, kde nabíjecí čas může dosáhnout až 2 dnů v závislosti na typu elektromobilu, a tak se rozumným řešením zdá být pořízení vlastního domácího dobíjecího bodu – wallboxu.

Nabíjecí stanice wallbox pro elektromobily slouží k maximálnímu využití potenciálu elektrických aut. Hlavní výhodou je možnost instalace doma v garáži nebo na fasádě domu, případně na parkovacím místě okolo domu. Jedná se většinou o zařízení do výkonu 22 kW/32 A. Tyto dobíjecí stanice pro elektromobily se dají pořídit s integrovaným nabíjecím kabelem, popřípadě zásuvkou T2, do které je možno připojit požadovaný nabíjecí kabel (Mennekes) díky čemuž se nabíjecí stanice stává vhodnou pro všechny typů elektromobilů.

Nabíječka wallbox zahájí nabíjení automaticky  po připojení vozidla nebo po identifikaci RFID kartou. Některé wallboxy komunikují se vzdáleným serverem, který umožňuje autorizaci a správu uživatelů, diagnostiku a řízení výkonu. Venkovní provedení bývá zpravidla bez integrovaného kabelu, vnitřní obvykle s kabelem.

Wallbox je ideální ve spojení s fotovoltaickou elektrárnou instalovanou na stejném objektu. Kvalitní nabíjecí stanice umějí pracovat v tzv. Green módu, kdy se využívá výhradně solární energie z FV panelů, i za cenu občasného snížení výkonu či přerušení dobíjení při nízkém slunečním svitu. Pak lze hovořit o skutečně zelené energii, vyrobené výhradně ze slunce.

Inteligentní dobíječky dokážou snížit svoje nabíjení při zapnutí většího spotřebiče v domácnosti, tzv.  load balancingem neboli vyvažováním zátěže. Toto je jedna z podmínek pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám. Nabíječka monitoruje aktuální spotřebu domu a v případě zapnutí většího spotřebiče upraví výkon pro nabíjení tak, aby nedošlo k překročení maximálního nainstalovaného výkonu odběrného místa daného hodnotou hlavního jističe.

Wallbox Solax EV Charger G2

Nejčastěji montovaný model wallboxu, který splňuje všechny požadavky pro získání dotace z programu NZÚ.

 

Jeho hlavní parametry a vlastnosti jsou:

 • Varianta 1-fázová s maximálním výkonem 7.200W, ideální hodnota hlavního jističe 1x32A.
 • Varianta 3-fázová s maximálním výkonem 11.000W, ideální hodnota hlavního jističe 3x25A. 
 • Varianta 3-fázová s maximálním výkonem 22.000W, ideální hodnota hlavního jističe 3x50A.  
 • Možno dodat variantu se zásuvkou nebo kabelem typ 2.
 • Inteligentní dynamické nabíjení.
 • Vhodné pro umístění uvnitř i venku (IP ochrana 65).
 • Možnost využití energie z fotovoltaické elektrárny.
 • Více nabíjecích módů – Green, Eco, Fast, Timer a Smart.
 • Wifi připojení se správou a ovládáním pomocí mobilního telefonu.
 • Integrovaná funkce čtečky karet pro znemožnění nabíjení neoprávněnou osobou.
 • Jednoduchá instalace, obsluha i údržba. 

Montujeme další modely nabíječek

Výše podpory na pořízení a instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily (vozidla kategorie M1) z programu NZÚ:

 • 15.000,-Kč pro jeden rodinný dům
 • 25.000,-Kč pro jeden dobíjecí bod. 

Kontaktní formulář pro získání více informací

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti 4MM Trade, s.r.o. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Více info zde.